piasek w obiektywie

Zapiaszczenie

Kontakt z piaskiem jest po zalaniu i upadku jednym z najbardziej szkodzącym czynnikiem, który uszkadza lub blokuje sprzęt fotograficzny. Zazwyczaj sprzęt używany jest na dworze, gdzie jest narażony na kontakt właśnie z piaskiem.

Nie trzeba być od razu na plaży żeby dostał się do wnętrza aparatu lub obiektywu. Jedno ziarenko może zablokować cały mechanizm lub porysować spasowane ze sobą powierzchnie np: w obiektywie.

piasek w obiektywie piasek w obiektywie

Zwlekanie z przyjściem do serwisu skutkuje zazwyczaj pogorszeniem parametrów pracy zooma lub auto focusa. W obiektywach zazwyczaj jest smar, który pochłania piasek i tworzy później warstwę jak papier ścierny.

piasek w obiektywie piasek w obiektywie

Wszystko powoli ciężko pracuje,aż do momentu całkowitego zablokowania się. Co za tym idzie: im wcześniej drogi kliencie zauważysz złe działanie,zgrzyty lub piszczenie Twojego sprzętu tym mniejsze będą szkody i koszty naprawy.

piasek w obiektywie

Wielokrotnie zastanawiamy się rozbierając zapiaszczony sprzęt,jakim sposobem tyle piasku znajduje się w środku.

Tak jak by ktoś rozebrał aparat lub obiektyw,wsypał garść piasku i go spowrotem złożył.Zapraszamy do naszego serwisu na takie czyszczenia i konserwacje.Czyścimy do ostatniego ziarenka piasku