Serwis sprzętu fotograficznego analogowego i cyfrowego

  • ul. Czerniakowska 71/110
    00-718 Warszawa
  • Godziny otwarcia
    Pon - Pt: 11.00 do 18.00
  • E-mail
    kontakt@naprawafoto.pl
Zalanie i kontakt z wodą.

04 Sie

Zalanie i kontakt z wodą.

Sprzęt fotograficzny używamy w różnych warunkach pogodowych i okolicznościach. Turystycznie i profesjonalnie. Są momenty, w których pomimo padania deszczu właściciele aparatów wyjmują je i robią zdjęcia. Wiadomo sprzęt jest po to, aby go używać, ale musimy być bardziej świadomi czego nie lubi. Co może się stać po kontakcie z wodą.

 

Zalanie i kontakt z wodą.

Niejednokrotnie widziałem jak traktowane są aparaty, które w znikomym stopniu przygotowane są do kontaktu z wodą. Oczywiście są modele stworzone do tego. Jest to mniejszość. Elektronika z założenia nie lubi wody czy wilgoci.

Zalanie i kontakt z wodą.

Nie trzeba całkowicie utopić sprzętu, żeby doszło do zwarcia. Mieliśmy przypadek że klient przebywający w bardzo wilgotnym klimacie przywiózł aparat, w którym nastąpiło zwarcie. Spowodowane oczywiście kontaktem z wodą, która skraplała się na pasku do noszenia. Woda skraplając się, przeniknęła przez obudowę do środka aparatu na płytę główną.

Zalanie i kontakt z wodą.

Jeśli sprzęt zamoczył się, utopił czy został częściowo zalany NATYCHMIAST! trzeba wyjąć baterie. W zależności od zalania i możliwości najlepiej jak najszybciej przynieść aparat do serwisu. Nie sprawdzając po jakimś czasie czy może żyję i ma się dobrze wkładając ponownie baterie.

Zalanie i kontakt z wodą.

Zazwyczaj jeśli rozłoży się aparat lub obiektyw, oczyści z wody, nalotów i korozji na elektronice jest bardzo duża szansa, że naprawa zakończy się sukcesem. Co najważniejsze w mniejszych kosztach.

Zalanie i kontakt z wodą.

W takich przypadkach zapraszamy do naszego serwisu.

Zalanie i kontakt z wodą.

Im szybciej tym lepiej dla Waszego sprzętu.